Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsveç’te UID yetkilileriyle bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç’in Başkenti Stockholm’de bir dizi temaslarda bulundu.

Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) 28. Bakanlar Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere İsveç’te bulunan Çavuşoğlu, yaptığı görüşmelere ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrel ve Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei’yle yaptığı ikili görüşmelerin ardından AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) İsveç temsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Emre Yunt’un da hazır bulunduğu görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Çavuşoğlu şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası Demokratlar Birliği’nin İsveç teşkilatı temsilcileriyle bir araya geldik.

Yurtdışındaki vatandaşlarımızın haklarının korunması ve sorunlarına çözüm bulunması için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

– Riga’dan Stockholm’e

Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere, 29 Kasım’da Letonya’nın Başkenti Riga’ya gitmişti.

30 Kasım’da başlayan toplantı kapsamında birçok mevkidaşı ile ikili görüşmelerde bulunan Çavuşoğlu, Norveç Dışişleri Bakanı Huitfeldt’le de Afganistan ve Suriye ile ilgili konuları görüşmüştü.

Dün sona eren NATO toplantısının ardından Riga’dan ayrılan Çavuşoğlu, AGİT Toplantısı’na katılmak üzere Stockholm’e geçti.